Petek temizliği olarak adlandırılan işlemde, petek içerisinde biriken ve boruları kısmen ya da tamamen tıkayarak, akışa engel olan maddeler temizlenir. Genellikle kir ve kireçten oluşan bu maddeleri temizleyebilmek için özel bir kimyasal içerik kullanılır. Gelişmiş cihazlar aracılığı ile yapılan temizleme işleminin ardından ise petekler hızlı bir şekilde ve istenen miktarda ısındığı gibi; kombinin harcayacağı enerjide de tasarruf sağlanmış olur.
Kalorifer Petek Temizliği mutlaka özel tesisat ve petek temizleme kimyasalları ve yine petek temizleme makinası ile yapılmalıdır. Makinasız temizlik yapacağını iddia eden kim olursa olsun kabul etmeyiniz. Petek Yıkama Makinası kullanılmadan yapılan temizlik ve yıkama işlemleri hem sağlıksız olacağı gibi uygulaması oldukça zordur. Tüm petekler teker teker sökülerek yıkama yapılacağından söküm esnasında radyatör peteklerinden çıkacak kirli su evinizin kirlenmesine sebep olur.
Tıkanan petekler ısıdan tam verim alınmasına engel olur aynı zamanda enerji sarfiyatına da sebep olur bu sebeple kalorifer temizliğini periyodik olarak yaptırıp hem enerji tasarrufu hemde maksimum ısınma sağlayabilirsiniz. Kombinin daha verimli ve daha rahat çalışmasını sağlar. Yıllarca tesisatta devir daim yapan suyun kireçten pisliklerden temizlenerek daha iyi bir ısınma vermesini sağlar. Isınma için ödediğiniz faturalarınız da %5 azalma sağlanabilir. Mates Doğalgaz petek temizliği İzmir firması olarak işlemlerinizi hızlı ve garantili olarak yapıyoruz.
Peteklerin yarıdan aşağısı ısınmıyor ise, petekler hiç ısıtmadığında yada kombinin derecesini yüksek ayara getirdiğiniz halde peteklerin altı ısıtmıyorsa, en son petek hiç yanmıyorsa, kombi sürekli kirlenmeden dolayı arıza yapıyorsa, kalorifer peteklerinin 2 yıl veya daha uzun süredir hiç temizliği yapılmamış ise, kombi filtresi sürekli tıkanıyorsa petek temizliğinin zamanı gelmiş demektir.
Öncelikle petek temizliğinin kesinlikle alanında uzman ve yetkili kişilerce yapılması gerekmektedir. Etrafa zarar verilmemesi ve yapılan temizliğin tam anlamıyla yapıldığından emin olunması gerekmektedir. Kullanılan maddelerin petek sistemine zarar vermeyeceğinden emin olunmalıdır. Atık su siyah ise sistemin akışını sağlayan yağ da dışarı çıkıyor anlamına gelir bu su kirli su değildir ve o yağın yeniden takviye edilmesi gerekir. Kirli su kahverengi olur bunun bilinmesi gerekmektedir.
Petek temizleme işlemi petek sayısına göre değişkenlik göstermekle beraber işlemler toplamda 45dk 1 saat aralığında sürmektedir.
Petek temizliği fiyatları için müşteri temzilcimizle görüşebilir yada iletişim formumuzdan bize ulaşabilirsiniz. İşlemler herbiri alanında uzman ve tecrübeli ekibimiz tarafından yapılmaktadır.
Peteklerin havasını alabilmek için öncelikle bir adet “purjör anahtarı” veya “düz tornavida” temin etmeniz gerekir. Kaloriferin üst kısmında bulunan purjör vanasını, tornavida yada purjör anahtarı ile gevşetip, su gelinceye kadar bu şekilde bırakıyoruz. Purjör vanasından su geldiği takdirde petek içerisinde yer alan hava tükenmiş ve sıcak su petek içerisinde sorunsuz bir şekilde sirküle edilir hale gelmiştir. Purjör vanasını tekrar eski konumuna getirerek bir süre bekleyin, eğer hala peteklerde ısınma problemi görülüyor ise kalorifer tesisatı içerisinde balçıklanma meydana gelmiştir. Böyle bir durumda sizin Mates Doğalgaz temsilcisinden servis talebinde bulunabilirsiniz, ekonomik fiyatlara hızlı ve kesin çözümler için hizmetinizdeyiz.
Evet, iş bitimi sonrası onardığımız alanda sorun çıkması halinde gelip ücretsiz olarak yeniden yapıyoruz. İş bitimi sonrası en uzun garantiyi veren firmalardan biri olmanın onurunu yaşıyoruz.
Evet, ekibimiz İstanbul'un heryerine hizmet vermektedir. Bizi iletişim kısmından aramanız yeterli olacaktır.
Müşteri Destek Hattı Whatsapp Sipariş Hattı